Wikicitáty:Krčma/Rôzne

Zo stránky Wikicitáty
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie

Stôl s témou rôzne v krčme sa používa pre diskusie, ktoré sa nehodia na iný stôl.

Prosím, podpíš sa menom a dátumom (použi ~~~~ alebo klikni na symbol podpisu v editovacom toolbare).

Otvor novú tému pri stole rôzne

Rôzne - archív

Request[upraviť]

Hi, I am user meta:user:Walter. I respectfully request this community to consider my following request; I write a newsletter about what is going on in the Wikimedia projects in all languages. It is my hope that every community, like this one, has some people who read Wikizine. Then I can maybe receive some news from those readers about your project and in the other direction the can inform there community in your own language about the Wikimedia news possibly. I would like to ask this community to include on this page on the top and/or a relevant page a small banner for Wikizine.

If a banner is placed here on the correct page the change that someone here will think about Wikizine and report some local news will increase highly I suspect. Or that people will take a look and read the Wikimedia news. And maybe even share it locally. Here are the banners; meta:Wikizine/banners

My apologies that this is in English and the Wikizine is also in English. But there is not other way to do this. If there are questions please ask it here. I will be watching this page for two weeks from now on frequently. Greetings, --Walter 17:22, 20 júl 2006 (UTC)

  • Hi, we include it on the main page. And we can put it on our user pages too- no problem ;) --Neuromancer 07:54, 21 júl 2006 (UTC)
Thanks. But I am not sure that the mainpage is a good place for this. The mainpage is the face of this wiki and is in the first place for the visitors of your wiki. Wikizine is about internal news. It is your wiki and if you leave it on the mainpage that is great. But I believe that the logical places are; this page (the village pump-page) on the top of it, this page Wikicitáty:Portál komunity and if you have an local announcement page there also.--Walter 08:42, 21 júl 2006 (UTC)
Ok, we can put it the other pages too. No problem. We support every good project. :) --Neuromancer 08:23, 1 august 2006 (UTC)

kniha - autor - slovo[upraviť]

Neviem, mam z toho divny pocit. Nemam nic proti tomu (ved som sam to zacal :-) ked mame autora tak k nemu priradime slova. Cize jeden citat je na dvoch miestach. KOR, myslim si ze je zbytocne vytvarat knihy (a teda 3 rovnake citaty na roznych miestach), ked to mozeme vlozit priamo do autora (samozrejme ak je viac autorov alebo autor je neznamy atd. tam s knihami problem nemam). Dobre by to bolo si ujasnit cim skor kym este tych knih nemame vela. Ako to maju ine wiki? --ham 07:07, 1 august 2006 (UTC)

asi mas pravdu (tu knihu vymaz-(kapitalizmus a slloboda))
co tak veci z knih o "realnom" svete davali na stranky autora a citaty(dialogy) z ostatnych knih na samostatne stranky (s tym, ze kniha by bola spomenuta v pozri aj, pripadne by mali spisovatelia aj sekciu bibliografia) --KOR 07:58, 1 august 2006 (UTC)
skor by som bol za to ze ked uz bude u jedneho autora vela citatov z jednej knihy nech potom sa vytvori nova stranka s knihou a na autorovej stranke odkaz na knihu a rovnako aj v knihe odkaz na autora. ale uz by som do slov nepisal aj meno aj knihu. myslim si ze staci iba autor.--ham 13:57, 1 august 2006 (UTC)
asi si nepochopil ako som to myslel, ked je to roman (nejaka fikcia), tak vlastnu stranku, ked je to kniha napr. o ekonomike, politickej situacii tak to dat do autora (a potom aplikovat, co si napisal ty, ze ked toho bude vela, tak vlastnu stranku), ale na fikciu vlastne stranky, myslel som to tak --KOR 16:03, 1 august 2006 (UTC)
niekedy to clovek pochopi az ked to uvidi. takze spokojne to urob ako myslis a uznas za vhodne.--ham 16:35, 1 august 2006 (UTC)
hmm, tak e.g. veci z pana prstenov nedavat na stranku j.r.r tolkiena ale na stranku knihy pan prstenov, a povedzme ten kapitalizmus a sloboda (ci ako sa to volalo), co pojednava o situacii vo svete (a prezentuje priamo nazory autora) tak na to nevytvarat vlastnu stranku ale dat to na stranku autora --KOR 16:51, 1 august 2006 (UTC)

Chybicka na uvodnej stranke[upraviť]

Na uvodnej stranke (myslim tym priamo www.wikiquote.org je slovencina umiestnena priamo vedla loga.
Pod nou je ale chybne napisane "Zbierka čitátov" namiesto "Zbierka citátov". Zial neviem, kto ma na starosti tuto stranku, takze neviem ako zjednat napravu. --195.98.25.195 20:15, 17. december 2007 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

citat tyzdna citatom mesiaca?[upraviť]

vsimo som si ze na wikiquote trva tdyzden dlhsie ako len 7 dni...

som si inac vsiimol, ze dnes je 21-eho a nie 7-eho =)[upraviť]

a este ze na hlavnej stranke, nemylsim si ze by ludi zaujimalo co sa stalo pred dvoma tyzdnami, 7. marca (murkott)

Mne to ukazuje dobre iba vo firefoxe. v IE to akosi neide. kto vie preco...--ham 09:00, 22. marec 2008 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Chcem len podotknúť, že "smäd je veľký učiteľ" nie je nezistené príslovie, ale celkom vtipná situačná výpoveď Stana Dančiaka v humoristickej relácii Sedem s.r.o

Wikimania 2009[upraviť]

English: Wikimania 2009, this year's global event devoted to Wikimedia projects around the globe, is accepting submissions for presentations, workshops, panels, posters, open space discussions, and artistic works related to the Wikimedia projects or free content topics in general. The conference will be held from August 26-28 in Buenos Aires, Argentina. For more information, check the official Call for Participation. Cbrown1023 18:07, 22. február 2009 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

slovenčina: Please translate this message into your language. Cbrown1023 18:07, 22. február 2009 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Žiadosť o baner pre zber 2% z daní pre wikimédiu[upraviť]

Ako vedúci programu PreWiki.sk žiadam komunitu Wikicitátov o zverejnenie baneru v MediaWiki:Anonnotice určeného na zber darov z 2% z daní pre naše wikimedické občianske združenie "Esperanto a Slobodné Vedomosti". Sme slovenské občianske združenie s celosvetovou pôsobnosťou, v rámci činnosti máme program "PreWiki.sk" určeného na činnosť na Slovensku. Baner by mal byť zverejnený do konca apríla.

Vopred ďakujem! --KuboF Hromoslav (diskusia) 11:01, 2. apríl 2021 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Nevidím to ako vec, ktorá by mala byť na wikiquote. Vasiľ (diskusia) 18:17, 12. apríl 2021 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Ideálne by bolo na všetkých projektoch, veď ide o podporu Wikimédie.
V každom prípade, žiadosť sťahujem. Zjavne bolo potrebné baner dohodnúť na Mete. Aj tak vďaka! --KuboF Hromoslav (diskusia) 20:25, 12. apríl 2021 (UTC)Odpovědět[odpovedať]

Otvorená žiadosť o CentralNotice pre kampaň pre 2%[upraviť]

Vo Wikimedii EO (bývalá "Esperanto a Slobodné Vedomosti") sa opäť účastníme kampane za 2% z daní. Požiadal som o CentralNotice (1, 2), ktorý by sa (ak bude schválený) mal zobrazovať aj na slovenských Wikicitátoch. --KuboF Hromoslav (diskusia) 18:16, 16. január 2022 (UTC)Odpovědět[odpovedať]