Preskočiť na obsah

Vladimír Mečiar

Zo stránky Wikicitáty

JUDr. Vladimír Mečiar, Dr. h. c. (* 26. júl 1942, Zvolen, Slovensko) je slovenský politik (ĽS-HZDS), bývalý trojnásobný predseda vlády.

Potvrdené výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, čas a miesto, kde to autor povedal:

 • Moje najhlúpejšie pocity boli, keď som sedel medzi Ficom a Dzurindom a nemohol som im povedať, čo si myslím, lebo som nevedel, s kým budem na druhý deň rokovať o koalícii.
Odpoveď na otázku, či bolo pre neho satisfakciou, keď po voľbách 2006 bol ochotný Mikuláš Dzurinda s ním ísť do vlády (rozhovor pre SME, 31. augusta 2009)
 • Rozhodnutie je, že skutok sa nestal. To znamená žiadne ovplyvňovanie, objednávanie vraždy nebolo. Rozhodol ten, kto je oprávnený rozhodnúť. Ostatní ste gágaji, táraji a pre mňa prďúsi.
Vyjadrenie pána Mečiara v parlamente k záverom vyšetrovania smrti Roberta Remiáša pri rozprave o jednom z návrhov na zrušenie "Mečiarových amnestií" (18. októbra 2006) [1]
 • Vo všetkých Lexových prípadoch ste kričali: Vinný! To kričali aj na Krista. A dneska ho prosíme o odpustenie všetci.
Diskusia v parlamente o rušení "Mečiarových amnestií" (18. októbra 2006) [2]
 • Ešte raz sa ma to opýtaš, takú ti j..., že sa nespamätáš.
Reakcia na otázku reportéra TV JOJ Ľuboslava Choluja odkiaľ zobral peniaze na vilu Elektra. (september 2002)[3]
 • Ja som zobral 106 ľudí na jeden celý deň, ktorí predtým pracovali spolu. A ráno zasadli a večer ten program bol hotový. Tento program bol základ rokovania vlády.
V diskusii s Mikulášom Dzurindom o príprave vládneho programu vlády Róberta Fica. (4. október 2006, v diskusnej relácii De Facto v televízii JOJ)
 • Keby nebolo nič iné, pán Dzurinda, tak sám som schopný ten rozpočet napísať za týždeň. Ja som to totiž voľakedy robieval, to bola okrem iného moja špecialita. Robil som na rozpočtoch v rokoch 1990 až 98. Z toho som tri urobil sám.
V diskusii s Mikulášom Dzurindom o príprave štátneho rozpočtu na rok 2007. (4. október 2006, v relácii De Facto v TV JOJ)
Kritika Roberta Fica (január 2004, míting HZDS, hotel Kyjev) [4]
 • Môj priateľ Augustín Marián Húska bol v jáchymovských baniach ako trestanec. Za túto dobu ho prenasledoval, vypočúval a trápil a trýznil istý pán Lipstein, o ktorom je Augustín Marián Húska dodneska presvedčený, že to bol predok pána Lipšica. Ak nebol, je mi to jedno.
Útok na poslanca Lipšica počas schôdze o odvolaní Harabina z funkcie ministra spravodlivosti. (Národná rada SR, 4. september 2008) [5]

Prisudzované výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, ktorých autorstvo je prisudzované dotyčnej osobe:

 • Kto zakladal politický systém na Slovensku? Vladimir Mečiar. Kto spravil ekonomickú a sociálnu reformu? Vladimír Mečiar. Kto zakladal Slovenskú republiku? Vladimír Mečiar. Ostatní iba paberkovali.
Reakcia na to, že ho vládna koalícia, opozícia, aj médiá vynechali z osláv 20. výročia Nežnej Revolúcie. (2009)
 • Ak by sme nedajbože museli ísť do predčasných volieb, tak by sme boli takí silní, že to prevalcujeme všetko. Tam už sme potom rozhodnutí aj vo vláde čo sme, aj všetci ostatní, je nám to už proste jedno, my sme už bití ako žito za pozitívnu robotu, že to prevalcujeme, nech sa deje vôľa Božia, že sa toho dopustíme tak, že sa potom budú všetci diviť
Vyjadrenie k politickej situácii na Slovensku v roku 1993
 • Slovensko bude do roku 2010 patriť medzi desať najvyspelejších krajín sveta.
Vízia z roku 1998

Vo výrokoch

[upraviť]
 • Viem o tom, že niektorí ľudia sa dosť intenzívne náhlili v určitých obdobiach do Iraku. Ani sa nečudujem, že Mečiarovi ľudia sa na tomto možno podieľali a pán Mečiar sa tak trošku podobá na toho Saddáma...
(Ján Slota)
 • Prvýkrát som sa s ním stretol vo vláde pána Čiča, kde pán Mečiar nastúpil neskôr ako minister vnútra. Bolo to začiatkom roka 1990. Urobil na mňa veľmi dobrý dojem a bol som rád, že vo vláde máme takéhoto človeka.
(Michal Kováč, 3. december 2007, online diskusia s čitateľmi denníka Pravda)[6]

Referencie

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam literatúry, v ktorej sa daný citát tiež vyskytol:

 1. Prepis rozpravy Národnej rady Slovenskej republiky [1]
 2. Prepis rozpravy Národnej rady Slovenskej republiky [2]
 3. http://ekonom.ihned.cz/c1-41752750-vyspeme-se-z-politiky
 4. Martin Bútora: Chvála deviateho mesiaca tehotenstva [3]
 5. Stenografický prepis schôdze NR SR [4]
 6. Pravda online: Kováč: Problémy robil Mečiar, nie ja.[5]

Iné projekty

[upraviť]
 • Spolupracuj na Wikipédii Wikipédia ponúka heslo týkajúce sa Vladimír Mečiar