Preskočiť na obsah

Štefan Harabin

Zo stránky Wikicitáty

JUDr. Štefan Harabin (* 4. máj 1957, Ľubica) je bývalý predseda Najvyššieho súdu SR, bývalý podpredseda vlády SR a minister spravodlivosti za HZDS, kandidát na prezidenta 2019.

Potvrdené výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, čas a miesto, kde to autor povedal:

Posielanie Lipšica do basy

[upraviť]
 • Pán podpredseda Národnej rady, pán poslanec, ja som vám jasne povedal, že je to výmysel a je to marketingový ťah. Ja sa vám čudujem, pán predseda KDH, že vy ste naskočili na tento exhibicionizmus pána Lipšica. Vidíte, že všetko sa uberá smerom, že jasne vychádza najavo klamstvo, lož a podvod, a preto pán Lipšic potrebuje niečo vymyslieť, ale však u pána Lipšica to nie je nič nové, pán predseda. Však ako vy nie ste naučený, že aj o vašu stoličku vás chce pripraviť? A ešte mu naskočíte na takúto vec? Nehnevajte sa. Ďakujem.
Slová, ktorými v NR SR poprel, že poslancovi Lipšicovi sa vyhrážal väzením. (Národná rada SR, 4. september 2008) [1]
 • Pôjdeš do basy, ty hajzel!
Slová ministra Harabina určené poslancovi Lipšicovi, ktoré zachytilo záznamové zariadenie Národnej rady SR. (Národná rada SR, 4. september 2008) [2]
 • Vytiekli mi nervy...
Priznanie sa ku vyhrážke, ktoré prišlo po usvedčení zo lži. (Národná rada SR, 4. september 2008) [2]

O vzťahu k údajnému šéfovi albánskej drogovej mafie

[upraviť]
 • Od začiatku hovorím, že či si tykám? Hovorím oveľa viac, nemám žiadny vzťah a to je oveľa viac!
Popretie vzťahu k Albáncovi Baki Sadikimu, ktorý bol (neúspešne) trestne stíhaný za distribúciu a pašovanie heroínu. (Národná rada SR, 4. september 2008) [3]
 • Generálny prokurátor mi oznámil, že nič také, čo ste podsunuli printovým a elektronickým médiám, sa v žiadnom trestnom spise, ani v dohľadovom, nikde nikdy nenachádzalo, ani nenachádza. Tento váš, tento list je prístupný každému poslancovi. Opakujem, generálny prokurátor povedal, že nič neexistuje. Ja verím generálnemu prokurátorovi, nie vám, nie vám, pán Lipšic.
O prepise odposluchu telefonického rozhovoru Štefan Harabin - Baki Sadiki, predtým, ako generálny prokurátor potvrdil [4], že spomínaný prepis telefonátu v trestnom spise existuje. (Národná rada SR, 4. september 2008) [3]

O trestaní narkomanov

[upraviť]
 • Sú od sudcov signály, že tieto tresty sú v súčasnosti neprimerane vysoké a sudcovia nemôžu uplatniť vlastnú úvahu. Mladý narkoman napríklad ukradne autorádio a kúpi si drogu. To máme zločin s prečinom, automaticky platí aspiračná zásada a takto súd musí uložiť trest viac ako 5 rokov.
Argumentácia pre nižšie tresty pre narkomanov (Slovenský rozhlas, 22. 1. 2007) [5]

O Lipšicovom židovskom pôvode

[upraviť]
 • Pán Lipšic, ste klamár a pravidelne klamete a zavádzate verejnosť. Ale ste iba majstrom v pretvárke. Nevážite si ľudský život. Okrem iného nemáte úctu k miliónom obetiam holokaustu. Mám tu jeden dôkaz od rodákov žijúcich v Izraeli. Žiadajú vás, aby ste pre svoje politické zviditeľnenie už nikdy nepošpinili pamiatku obetí holokaustu, keď dáte slobodu bláznom, ktorí dokážu tieto obete spochybniť. Minule ste v jednej relácii uviedli, že vaša rodina je pre vás svätá, keď sa niekto dotkol vašej manželky. Nuž odkaz Izraela. Ak je vám vaša rodina naozaj posvätná, zistite si niečo o svojom pôvode a buďte na neho hrdý. Čo sa hanbíte za svojich predkov a ich vierovyznanie? Vy mne v návrhu píšete, že vami evidentne vyrobený (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené) je pre dôveryhodnosť Slovenska zničujúci. Ale verte mi, vaše politikárčenie na úkor obetí holokaustu je hyenizmus. A to je skutočne medzinárodná hanba pre Slovenskú republiku. Pripomínate mi správanie niektorých nacistov, ktorí mali židovských predkov a dokázali sa podieľať na vraždení nevinných detí, žien, starcov v koncentračných táboroch, len aby dokázali vernosť fašizmu.
O predkoch Daniela Lipšica (Národná rada SR, 4. september 2008) [6]

O koze Božke, maskotovi organizácie Človek v ohrození

[upraviť]
 • ...ale na druhej strane, koza s tými dvoma rohami môže - môže - znamenať za určitých okolností, keď zoberiete pentagram hore nohami, tak ako že ide o rohy, a môže ísť aj o... podprahovo o... z hľadiska kresťanstva a nielen z hľadiska kresťanstva ako symbol diabla. A toto zatiaľ neurobil nikto. Nechcem tu robiť vývody nejaké konšpiračné, ale určite časť obyvateľstva, časť populácie to môže takto vnímať z hľadiska náboženského. ... No podprahovo sa to môže [poslucháč: symbolika satanizmu] - no presne tak, symbol diabla a satanizmu, veď som to povedal, presne tak. No tak to vnímame asi rovnako. Viete, ono to tu podprahovo sa aj iné symboly takto dávajú, aby sa rozkladala určitá morálka, aby sa stierali rozdiely dobra a zla, symbol satana, diabla, anjela, a tak ďalej... to podľa môjho názoru bolo urobené vysoko sofistikovane a zámerne.
Prezident Kiska v pálaci prijal kozu Božku. V relácii s Harabinom o práve 71 sa poslucháč spýtal na Harabinov názor (4.12.2018) [7]

O druhej svetovej vojne

[upraviť]
 • Treba si jednoznačne uvedomiť a zalistovať v histórii. Kto vyvolal druhú svetovú vojnu? Slovania? Nie! Vyprovokovali ju Anglosasi, keď nasmerovali Hitlera na Rusko.
Harabinove vlastné video na youtube (8.4.2018) [8]
 • Niektorí politici aj na Slovensku aj v Európskej únii aj na západe chcú falšovať výsledky druhej svetovej vojny, čo my nemôžeme pripustiť, pretože vieme, kto vojnu rozpútal, boli to Anglosasi a chceli vohnať do vojny, aj vohnali, Hitlera proti Slovanom.
Noční vlci na Slavíne (5.5.2018) [9]

Referencie

[upraviť]
 1. Stenografický prepis schôdze NR SR [1]
 2. 2,0 2,1 PRAVDA: Harabin zostáva vo funkcii, Lipšicovi sa vyhrážal: Pôjdeš do basy, ty hajzel [2]
 3. 3,0 3,1 Stenografický prepis schôdze NR SR [3]
 4. SME: Trnka usvedčil Harabina z klamstva [4]
 5. Rozhlasová stanica Slovensko; Popoludnie s rozhlasom - prepis [5]
 6. Stenografický prepis schôdze NR SR [6]
 7. Relácia s Harabinom o práve 71 na Slobodnom vysielači [7]
 8. Harabinove video "Kiska, Fico a Lajčák, Sorošovci, zase zradili záujmy Slovenska v prospech Anglosasov proti Rusom." na youtube [8]
 9. Rozhovor pre Občiansky tribunál [9]

Iné projekty

[upraviť]
 • Spolupracuj na Wikipédii Wikipédia ponúka heslo týkajúce sa Štefan Harabin