Preskočiť na obsah

Zuzana Martináková

Zo stránky Wikicitáty
Zuzana Martináková
Zuzana Martináková
Slovenská politička
Narodenie 5. máj 1961
Púchov, Slovensko

Zuzana Martináková (* 5. máj 1961, Púchov, Slovensko) je slovenská politička.

Potvrdené výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, čas a miesto, kde to autor povedal:

  • Prezident má stáť nad spormi. Prezident, ktorý je priamo podporovaný jedným alebo druhým politickým táborom, má zviazané ruky.
O funkcii prezidenta, na ktorú kandidovala
  • Myslím si, že sme obstáli veľmi dobre a so cťou. Teraz pôjde o to, kto vyhrá, či Fico, či Dzurinda, či koalícia, či opozícia. Tomuto sme chceli predísť.
O výsledku prvého kola prezidentských volieb v roku 2009 vo svojej volebnej centrále
  • Opäť by som chcela zdôrazniť jednu veľmi dôležitú vec, tú nízku volebnú účasť. Lebo stále sa v týchto číslach pohybujeme len z veľmi malej vzorky ľudí. Treba si veľmi vážne položiť otázku, čo si myslí tá druhá polovica, ktorá vôbec neprišla voliť.
O výsledku prvého kola prezidentských volieb v roku 2009 vo svojej volebnej centrále

Prisudzované výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, ktorých autorstvo je prisudzované dotyčnej osobe:

  • Takí politici ako Pavol Hrušovský a Béla Bugár by nemali jedno hovoriť a druhé konať. KDH a SMK hovorili otvorene, že najlepším riešením situácie sú predčasné voľby. Keď opozícia dala dohromady viac ako 70 hlasov, aby sa mohlo ďalej rokovať o termíne predčasných volieb, zmenili rétoriku a nepochopiteľne hovoria, že musí ísť o dohodu vládnej koalície. SMK a KDH nikdy o variante, že celá koalícia musí súhlasiť s predčasnými voľbami, nehovorili. Protirečia si, natíska sa preto otázka, či to bola z ich strany len mediálna hra. Bohužiaľ, je nepochopiteľné, že SMK a KDH nechcú aspoň rokovať, lebo to ešte neznamená, že by sme definitívne dospeli k dohode. Legitimizujú tak, že parlament sa stal trhoviskom s mandátmi poslancov, a prijali hru SDKÚ. Je nám to mimoriadne ľúto.
O predčasných parlamentných voľbách (september 2005)

Iné projekty

[upraviť]
  • Spolupracuj na Wikipédii Wikipédia ponúka heslo týkajúce sa Zuzana Martináková