Preskočiť na obsah

Voľby

Zo stránky Wikicitáty
 • Mám rád voľbu. Tá je aktom slobody. Kým mám možnosť voľby, dovtedy som slobodný. (Grigorij Mesežnikov)[1]
 • Neúčasť vo voľbách považujem za nezáujem o rozkvet našej krajiny, ale aj zrieknutie sa morálneho práva čokoľvek po voľbách kritizovať. (Ivo Čáp)[2]
 • Politici majú sklon myslieť na budúce voľby a nie na budúce pokolenie. (Ronald Reagan)
 • Pre bežného občana je to vskutku možno jedna z mála reálnych šancí ovplyvniť veci verejné, ktorá sa opakuje len raz za štyri roky. Hoci každý z nás pociťuje v súvislosti s politikou často sklamanie, pesimizmus, nenaplnenie ideálovočakávaní, stratu dôvery hraničiacu s úplnou apatiou, na druhej strane je tu nádej, že trvalý tlak verejnosti prinúti politikov, aby dôslednejšie napĺňali predvolebné sľuby a slúžili občanom. Keďže voľby vnímam ako možnosť ohodnotiť prácu politikov, ktorí do značnej miery ovplyvňujú môj život, určite im pôjde počas volebného dňa odovzdať ich vysvedčenie. (Rastislav Kužel, výkonný riaditeľ občianskeho združenia MEMO 98)[3]
 • Voliť pôjdem preto, aby som po voľbách nemusel nadávať na tých, čo išli voliť, že zle rozhodli. (Milan Lasica)[4]
 • Voľby sú najmarkantnejším spôsobom, ako môže občan demokratickej krajiny prejaviť svoj názor. Voľby beriem ako vrchol ľadovca občianskych aktivít, ktorý by mal byť viditeľný u každého občana. (Branislav Cvacho, Trenčianske neformálne združenie)[5]

Referencie[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam literatúry, v ktorej sa daný citát tiež vyskytol:

 1. Demeš, Pavol (ed.). my rozhodneme.sk : 333 dobrých dôvodov, prečo ísť voliť. Bratislava : IVO – Inštitút pre verejné otázky, 2002. Edícia Tak to vidím ja. ISBN 80-88935-29-6, s. 36. Pasáž z odpovede na otázku „Prečo pôjdem voliť?“.
 2. Demeš, Pavol (ed.). my rozhodneme.sk : 333 dobrých dôvodov, prečo ísť voliť. Bratislava : IVO – Inštitút pre verejné otázky, 2002. Edícia Tak to vidím ja. ISBN 80-88935-29-6, s. 71. Pasáž z odpovede na otázku „Prečo pôjdem voliť?“.
 3. Demeš, Pavol (ed.). my rozhodneme.sk : 333 dobrých dôvodov, prečo ísť voliť. Bratislava : IVO – Inštitút pre verejné otázky, 2002. Edícia Tak to vidím ja. ISBN 80-88935-29-6, s. 41. Pasáž z odpovede na otázku „Prečo pôjdem voliť?“.
 4. Demeš, Pavol (ed.). my rozhodneme.sk : 333 dobrých dôvodov, prečo ísť voliť. Bratislava : IVO – Inštitút pre verejné otázky, 2002. Edícia Tak to vidím ja. ISBN 80-88935-29-6, s. 19. Odpoveď na otázku „Prečo pôjdem voliť?“.
 5. Demeš, Pavol (ed.). my rozhodneme.sk : 333 dobrých dôvodov, prečo ísť voliť. Bratislava : IVO – Inštitút pre verejné otázky, 2002. Edícia Tak to vidím ja. ISBN 80-88935-29-6, s. 48. Pasáž z odpovede na otázku „Prečo pôjdem voliť?“.

Iné projekty[upraviť]

 • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Voľby
 • Spolupracuj na Wikislovníku Wikislovník ponúka heslo slovníka «voľby»
 • Spolupracuj na Wikipédii Wikipédia ponúka heslo týkajúce sa Voľby