Preskočiť na obsah

Miroslav Schlesinger

Zo stránky Wikicitáty

Miroslav Schlesinger (1971, Piešťany, Slovensko) je spisovateľ a odborník v oblasti prevencie kriminality. Je autorom 21 publikácií.

Potvrdené výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, čas a miesto, kde to autor povedal:

  • Človek nemá hľadať niečo,čo už našiel, ale uvedomiť si, že už to má... a následne podľa toho aj žiť. (Niečo nové pre život, Dobrá kniha, Trnava 2006)
  • Najhoršie klamstvo je od priateľa, lebo to dokáže aj zabiť. (Niečo nové pre život, Dobrá kniha, Trnava 2006)
  • Nik z nás síce nie je dokonalý, ale každý je schopný žiť ako skutočne milujúci človek. (Niečo nové pre život, Dobrá kniha, Trnava 2006)
  • Nikto z nás nie je natoľko múdry, že by z času na čas nepotreboval poradiť.(Niečo nové pre život, Dobrá kniha, Trnava 2006)
  • Kto sa nudí, nevie žiť. (Povzbudenia II, OZ-Spoločne proti kriminalite, 2011)
  • Milióny ľudí prežívajú dodnes vo svojich malých či väčších klietkach. Niektoré sú honosné, nadmieru veľké, ale rovnako stiesnené pre ich duše ako pre tých, ktorí sú vtesnaní do malých priestorov. Nezáleží pritom ako svoju klietku nazvú alebo aký má tvar či funkciu, podstatné je, že sú v nej zavretí, plní hnevu, vzdoru, nespokojnosti, bolesti, hlúposti a často dusiaci sa v beznádeji... Každý z nich si potrebuje najprv uvedomiť, že je v klietke. Až potom môže vstúpiť do ich života niekto, kto ich vyslobodí a uzdraví im doráňané telo i dušu. Až potom budú schopní vidieť správnu cestu, ktorá im prinavráti skutočnú slobodu. Keď nadíde ten deň, spokojne vyletia do iného priestoru. (Začni žiť odznova., OZ-Spoločne proti kriminalite, Piešťany, 2016)
  • Sebaúcta je jedna z najdôležitejších vlastností, ktoré robia každý náš deň hodnotnejším. (Rady nielen pre seniorov. Bánovce nad Bebravou. 2017.)