Preskočiť na obsah

Milan Melník

Zo stránky Wikicitáty
prof. RNDr. Milan Melník, DrSc.
Obrázok chýba
slovenský vedec, vysokoškolský profesor, chemik
Narodenie 9. máj 1938
Košická Nová Ves, Slovensko

Prof. RNDr. Milan Melník, DrSc. (* 9. máj 1938 Košická Nová Ves, Slovensko) je slovenský vedec, vysokoškolský profesor, chemik, nezávislý kandidát na prezidenta Slovenskej republiky v roku 2009.

Potvrdené výroky[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, čas a miesto, kde to autor povedal:

O hasičoch[upraviť]

  • Dobrá otázka. Je tu viacero problémov a Vaša práca je skutočne neoceniteľná. Chránite to najcennejšie - ľudské životy a ich majetky a to by malo byť dostatočným, nielen zadosťučinením, ale aj patričným finančným honorovaním. Tieto otázky bude treba nanovo otvoriť a prácu ľudí Vášho typu, ktorú si nesmierne vážim, aj patrične odmeňovať. Ďakujem Vám za všetkých občanov, ktorým ste pomohli a pomáhate.[1]
Reakcia na otázku anonymného hasiča (Dobrý deň! Chcel by som sa Vás opýtať, či by ste chceli a ako zlepšiť podmienky zásahovým hasičom, ktorí sú denne v ohrození života, hoci za to nie sú patrične odmenení. Ďakujem, prajem veľa úspechov.) v online rozhovore spravodajského serveru aktuálne.sk (13. februára 2009, 14:37)

O prírode[upraviť]

  • Vôbec nie, naopak, vláda musí nájsť prostriedky na separovanie a recykláciu. Toto obdobie je len prechodné a bolo by veľkou chybou, ak by občania "si odvykli" od separovania a následnej recyklácie, ktorá šetrí suroviny a zároveň dáva enrgiu. Verím, že vláda nájde prostriedky, aby v tejto veľmi dôležitej činnosti sa nielen pokračovalo, ale aby sa to dokonca aj rozširovalo na všetky vrstvy obyvateľstva.
Reakcia na otázku anonymného občana (Čo hovoríte na to, že dnes sa neoplatí separovať odpad? Je to správne z ohľadom na životné prostredie?) v online rozhovore spravodajského serveru aktuálne.sk (13. februára 2009, 14:32)

O medicíne[upraviť]

  • Život nemá právo brať nikto. Samozrejme, sú prípady, kedy je samotná žena-matka v ohrození života. Túto otázku by som nechal na odborníkov. Matka by mala vedieť názor odborníkov a sama sa o predmetnej veci rozhodla. Najmä, ak ide o záchranu jej života. Eutanáziu nepodporujem, lebo žiaden človek nemá právo brať život inému.
Reakcia na otázku anonymného občana (Pán profesor, okrem vedomostí máte aj veľa skúseností v živote. Chcem preto poznať Váš praktický názor v oblasti "práva zeny" na potrat a oblasti "práva choreho" na eutanáziu. Aké sú Vaše postoje k tomuto "právu". Ďakujem) v online rozhovore spravodajského serveru aktuálne.sk (13. februára 2009, 13:02)

O prezidentských voľbách 2009[upraviť]

  • Tak som tu. Podujal som sa na úlohu nie veľmi jednoduchú, ale takéto úlohy stáli už predo mnou niekoľkokrát v živote.[2]
Úvod z výroku Milana Melníka v súvislosti s jeho kandidovaním na post prezidenta Slovenskej republiky v roku 2009 (10. decembra 2008)

Referencie[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam literatúry, v ktorej sa daný citát tiež vyskytol:

Iné projekty[upraviť]

  • Spolupracuj na Wikipédii Wikipédia ponúka heslo týkajúce sa Milan Melník