Diskusia s užívateľom:Ondrejk

Zo stránky Wikicitáty
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Úprava[upraviť]

Upravil som box - Matka Tereza, skontroluj či by to mohlo byť neako tak. Ak máš nejaké pripomienky uprav to tam, lebo k Matke sa budem určite častejšie vracať (ako k Ruskovi). Neviem ake kategórie by som jej pridal podobne ako Ruskovi. Hoci niečo môžem použiť. Skôr by som bral lepší príklad ako Pavol Rusko ničo univerzálnejšie. Prepáč, beriem že sa hrám na dvoch rovinách.--Ham 19:02, 13 december 2005 (UTC)

Šablóna[upraviť]

- ta sablona dobre bodla... idem to vyskusať... jednej veci nerozumiem (okrem iného): prečo má byť odkaz na mene keď potom je odkaz na stránku {{wikipédia}}? Má sa to používať alebo nie?--Ham 12:10, 20 december 2005 (UTC) Neviem či je to dobrý nápad alebo nie, posud to sam: nemohlo by ist do sablony rozpis jednoduchych kategorii (aby sa predislo zabudnutiu)? - zaradil som to podla mojho rebricka (storocie, miesto narodenia, povolanie, hodnosti, priezvisko, abeceda):

[[Kategória:X. storočie|priezvisko, meno]] - namiesto X dopis storocie narodenia, poprípade dolož storočie úmrtia (napr.: 21. storočie)
[[Kategória:slováci|priezvisko, meno]] - namiesto slováci dopis z akého štátu pochádza (monžné číslo) (napr.: Francúzi)
[[Kategória:povolanie|priezvisko, meno]] - namiesto povolanie dopíš aké má povolanie (Spisovatelia)
[[Kategória:dalšie kategórie|priezvisko, meno]] - doplň alebo vytvor ďalšie kategórie (Filozofi, Nositelia nobelovej ceny...)
[[Kategória:Y|priezvisko, meno]] - namiesto Y dopln začiatočné písmeno dotyčného
[[Kategória:Abeceda|priezvisko, meno]]

čo na to povieš? --Ham 12:36, 20 december 2005 (UTC)

Ahoj, rozšíril som tú šablónu ako si chcel. Ten dolný odkaz + horný odkaz na wikipédiu: pôvodne horný neexistoval ani na anglickej a je to rozhodnutie z posledných mesiacov. Podľa dohody tam (ktorou sa riadiť nemusíme) je horný odkaz „povinný“ a dolný voliteľný. Ja by som to pravidlo prevzal. Môžme ale nemusíme to tam dávať. Ja som skôr za to, aby to tam bolo. Ešte mi nie je celkom jasné čo s kategóriou X. storočie. Majú tam ísť narodenia alebo úmrtia, alebo obidvoje? --Ondrejk 09:28, 21 december 2005 (UTC)

Ja som spočiatku myslel na začiatok narodenia a koniec života (1905 - 2002 = 20. a 21. storočie) možno že je to blbosť môžem to poupravovať postupne že budu tam len narodenia, neviem. A tiež som sa na začiatku nevedel rozhodnuť do ktorej krajiny ktoru osobu zaradiť (napriklad m. tereza - je indka alebo macedoncanka?, a čo Einstein, atd). tu som sa neskor rozhodol ze dam len kde bol narodeny. ci je to spravne tiez neviem, proste mi to tak vychadza.

Štruktúra[upraviť]

Ešte by sme si mali dohodnúť štruktúru citátov: moja predstava je takáta:
  • Potvrdené citáty od danej osoby rozdelené do niekoľkých častí podľa toho, čoho sa týkajú. V anglickej Wiki majú na toto samostatnú sekciu, ktorá sa delí na podčasti. Ja by som to až tak neštrukturoval.
  • prečo ta štruktura? ja som mal taku predstavu že neskor by som vytvoril temy a tieto citaty by mi pomohli urobit v tom poriadok. Ukaldam temy podla abecedy. Takže akonáhle mám viac ako 3 citáty snažím sa to porozdelovať.
  • Nasleduje sekcia prisudzovaných výrokov (s nie 100% potvrdenosťou). V prípade potreby môže obsahovať aj časť s citátmi, ktoré sa ukázali ako osobou nepovedané, aj keď často sú za také nesprávne považované [1] [2]
  • Sekcia „Povedali o“
  • Sekcia Externé odkazy
U historických osôb to dodržiavať nemusíme - tam by totiž asi takmer všetko s výnimkou písomných išlo pod Prisudzované výroky. --Ondrejk 09:49, 21 december 2005 (UTC)
  • To je sice pekne ale ten zošiť čo mám tam by ma ani vo sne nenapadlo že to raz budem davať na wiki. mám len citat (Pán Boh vie či mu ten citát patrí alebo nie - a ani šajn nemám kde by som to zistil - jedine iné wiki) a meno (to meno častokrát hľadám po iných wiki - to si si asi aj všimol že preberám aj sem tam obrazky). Samozrejme že sa mi to páči ale neviem či sa dá so 100% istotou priložiť citát že to ten povedal a tiež je samozrejme že ak niečo najdem v dvoch jazykoch bez problemov ich tam vhodim. Ale to čo pred sebou mam (je toho dosť veľa a asi rychlo predbehneme aj nasich bratov cechov - ak by sme spustili temy - tak ich dozenieme bezproblemov), ale rychlejsie to neviem. Mam aj ine povinnosti. Vdaka za sablonu, vcera som na 99% použival už tuto šablonu.--Ham 13:57, 21 december 2005 (UTC)
Jasné, ako netreba sa toho držať 100%. Ak Ti nejaký údaj chýba, tak tam daj len samotný výrok (logické :-) ) No, pekne si to tu rozbehol :-) Klobúk dole. --Ondrejk 18:59, 21 december 2005 (UTC)

Prislovia a Pranostika[upraviť]

Naozaj pekná robota.nebolo by vhodné,keby "Ham" oddelil príslovia od ľudovej pranostiky? Príslovie je niečo iné a ľudová pranostika zasa iné. Bolo by to prehľadnejšie.--212.89.234.114 12:26, 13 marec 2006 (UTC) (Neviem sa sem totiž prihlásiť. Prepáčte mi obaja zariaľ anonymitu.

Som za... lebo teraz pomalicky spracovavam zimu. Mylis zeby stacilo len zmenit zimne (letne atď) prislovia na zimne ... pranostiky? Možem to urobiť. No keď som začinal nenapadlo ma to. Aj ma to napadlo ale nik ma na to neupozornil.
A potrebuješ pomoc s prihlasenim. Pošli meno a pass na ham( at )zoznam.sk a vytvorim ti ho.
A v čom presne máš problém s prihlásením? --Ondrejk 09:57, 15 marec 2006 (UTC)