Diskusia k Wikicitátom:Správcovia

Z Wikicitátov
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Automatické odebírání práv v případě neaktivity[upraviť]

Navrhuji, aby - podobně jako na jiných vyspělých projektech - byla v případě, že po dobu půl roku neprovede daný uživatel žádnou zaznamenanou správcovskou akci, automaticky odebírána práva správce.

Danny B. 11:26, 9. október 2012 (UTC)

Súhlasím, len by som vynechal byrokratov. Vasiľ (diskusia) 13:38, 20. október 2012 (UTC)

Možno by som bol za to odoberať práva z hľadiska bezpečnosti, ale skôr by som sa zameral na celkovú neaktivitu adminon (napr. rok neaktivity). Vzhľadom na nízky počet úprav by sa ľahko mohlo stať, že za pol roka nestihne vykonať občasne aktívny admin žiadnu správcovskú akciu, lebo ju skôr vykoná (momentálne aktívny) Vasiľ. —Kandy Talbot 20:15, 16. máj 2013 (UTC) :)

Téma sa rieši(la) aj na mete, kde dali do proposalu dva roky neaktivity. Ak to prejde, tak sa to aplikuje aj tu a vec je vyriešená. :) —Kandy Talbot 20:35, 16. máj 2013 (UTC)

To je poněkud zavádějící informace. Přesně řečeno jde totiž o globální politiku aplikovatelnou v případě neexistence lokální.

Jinak opravuji svůj původní návrh v souladu s praxí jinde (nevím, proč jsem to tady napsal takto nepřesně, když všude navrhuji totéž) - formulace, kterou používáme, je "Správci, který po dobu půl roku neprovede žádnou zaznamenanou akci, mohou být automaticky odebrána práva správce." (prosím někoho o správný překlad do slovenčiny) To zabezpečí jistou toleranci vůči adminům, kterým se nepovede udělat nějaký zásah i přesto, že jsou dostatečně aktivní (i když moc nevěřím tomu, že se za půl roku nenajde jediná možnost udělat něco, co běžný uživatel nemůže).

Pokud nebude námitek, vložím to za týden na stránku.

Danny B. 22:39, 5. september 2013 (UTC)

Súhlasím, takto to znie lepšie. :) Inak ta nepresnosť bola asi kvôli nekonzistencii v rámci projektov napr. Wikiknihy majú "správcovskou" ale Wikislovník nie. Rovno pridám slovenský preklad: Správcovi, ktorý po dobu pól roka nevykoná žiadnu zaznamenanú akciu, môžu byť automaticky odobrané práva správcu. —Kandy Talbot 20:20, 13. september 2013 (UTC)