Preskočiť na obsah

Ľubomír Jahnátek

Zo stránky Wikicitáty

Doc. Ing. Ľubomír Jahnátek, CSc. (* 16. september 1954, Nitra) je slovenský politik, bývalý minister pôdohospodárstava a rozvoja vidieka SR a minister hospodárstva SR za stranu SMER – sociálna demokracia.

Potvrdené výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, čas a miesto, kde to autor povedal:

O úplatkoch

[upraviť]
 • Pozrite sa, hovoríme o netradičných formách predaja. Tieto netradičné formy skutočne fungujú. To by sme klamali, keby sme nepotvrdili tento fakt. Ale ja si myslím, že aj toto je ošetriteľné aj v štátnych podnikoch. Len to musí byť niekde evidované. Ja sa vás opýtam – ako ten súkromník, ktorý má takisto dodržiavať zákony tejto krajiny, má dodržiavať účtovnú osnovu, má dodržiavať daňový systém, akým spôsobom on vygeneruje čierne peniaze, ktoré idú na netradičnú formu obchodovania. Veď ich môže vyčleniť len zákonným spôsobom. A prečo to nemôže urobiť štátna firma?
Odpoveď na otázku, či si štátne firmy vedia zúčtovať úplatky. (22.3.2007, Trend) [1]
 • Pokiaľ je to v úvodzovkách transparentné, je všetko v poriadku. Pokiaľ je to evidované a evidovateľné. Lebo to musí byť s nejakým súhlasom. Ale presne to, čo urobí súkromník, vie – ešte raz – urobiť aj štát. Lebo toto sú netradičné formy obchodu. Pred nimi si nesmieme zakrývať oči.
Rozvinutie úvahy o "netradičných formách predaja". (22.3.2007, Trend) [1]
 • Mňa mrzí, že aj taký renomovaný časopis ako je Trend použil a nevyjadril to v takom kontexte, v akom to bolo povedané.
Po silných reakciách na výroky o zúčtovaní úplatkov v štátnych podnikoch, predtým, ako Trend zverejnil zvukový záznam rozhovoru. (SME, 22. marec 2007) [2]

Prisudzované výroky

[upraviť]

Táto sekcia obsahuje zoznam citátov, ktorých autorstvo je prisudzované dotyčnej osobe:

 • Slovensko sa v poslednom období vybralo cestou hlbokých ekonomických reforiem. Výsledkom je, že v rámci Európskej únie sa stalo štátom s jedným z najvyšších ekonomic­kých rastov.
O ekonomických reformách predchádzajúcej vlády. (27. marec 2007)

Vo výrokoch

[upraviť]
 • Minister Jahnátek v rozhovore pre týždenník TREND otvorene odpovedal na otázku, aké sú praktiky v krajinách tretieho sveta pri obchode so zbraňami. Svoju odpoveď jasne uzatvoril tým, že súkromné aj štátne firmy musia v tomto prostredí postupovať "len zákonným spôsobom". Opozícia si urobila vlastný výklad jeho slov a spustila kampaň.
(hovorkyňa vlády Silvia Glendová)[1]
 • Minister hospodárstva Ľubomír Jahnátek nehovorí pravdu, ak tvrdí, že týždenník Trend zle interpretoval jeho odpovede na otázku týkajúcu sa korupcie pri obchodoch so zbraňami. Rovnako nie je pravda, že Trend ministrove výroky "nevyjadril" v takom kontexte, v akom boli povedané. Každý si ho môže vypočuť.
O výrokoch ministra Jahnátka na tému "netradičných foriem predaja". (šéfredaktor Trendu Rado Baťo, 22. marec 2007, po tom, ako Trend zverejnil na svojej stránku aj zvukovú nahrávku rozhovoru.) [2]
 • Výroky ministra hospodárstva považujeme za škandalózne, nezlučiteľné s výkonom funkcie ústavného činiteľa. Sú priamym návodom, rovno výzvou na korupciu najmä v oblastiach, za ktoré nesie zodpovednosť.
O výrokoch ministra Jahntka na tému "netradičných foriem predaja". (Mikuláš Dzurinda, 22. marec 2007) [2]
 • Sme presvedčení, že minister vysiela signál, ako keby sme boli banánová republika.
O výrokoch ministra Jahnátka na tému "netradičných foriem predaja". (Béla Bugár, 22. marec 2007) [2]
 • Vláda Slovenskej republiky oceňuje doterajšiu prácu Ministerstva hospodárstva SR pod vedením ministra Ľubomíra Jahnátka, a najmä jeho osobnú odvahu nazvať pravými slovami skutočnosti, ktoré sú neraz súčasťou obchodného prostredia. ... Plne si je vedomá, že úspešnosť na trhu špeciálnej techniky je výsledkom vysokej odbornosti a politickej zrelosti súčasnej vládnej koalície a doterajšie aktivity Ministerstva hospodárstva SR sú zrkadlom kvalitnej riadiacej práce ministra, jeho politickej zrelosti, odborných a životných skúseností ako aj jeho morálnych a charakterových kvalít.
O výrokoch Jahnátka k "netradičným formám predaja" v stanovisku vlády SR. [3]

Referencie

[upraviť]
 1. 1,0 1,1 1,2 Trend: Ľ. Jahnátek - "Netradičné formy predaja" možno ošetriť [1]
 2. 2,0 2,1 2,2 2,3 SME: Opozícia vyzvala Jahnátka odstúpiť [2]
 3. Stanovisko vlády SR k návrhu skupiny poslancov na vyslovenie nedôvery členovi vlády SR Ľubomírovi Jahnátkovi, poverenému riadením Ministerstva hospodárstva SR [3]

Iné projekty

[upraviť]
 • Spolupracuj na Wikipédii Wikipédia ponúka heslo týkajúce sa Ľubomír Jahnátek